wtorek, 8 sierpnia 2017

Divided Kingdom

Na samym wstępie:

Za wszelkie utrudniania przepraszamy. W związku z moim i Ravr wyjazdem pozostałe oceny również mogą się przesunąć niezależnie od naszej woli, dlatego, tymczasowo, zamykamy nabór blogów do oceniania. Trzeba się do końca lata wyszaleć jeszcze. ; ) Blogi oczekujące w kolejce powinny wszystkie dostać ocenę przed końcem sierpnia. 

Przepraszamy, że ocena Diki tyle trwała. Błędnie założyłyśmy, że zaplanowany czas wystarczy na jej ukończenie, a w praktyce, gdy przyszło co do czego, nasze wizje zostały szybko zweryfikowane w związku z częścią z błędami. I nie, to, że jest ich dużo, nie świadczy o tym, że Diki jest złym blogiem. Jedynie o tym, że to blog naprawdę mocno rozbudowany i znajduje się na nim nieco więcej treści, niż dla blogach, z którymi mieliśmy styczność do tej pory. 


Divided Kingdom

Kiedy ktoś wchodzi na Diki, zdecydowanie może poczuć się przytłoczony. Był to jeden z powodów, dla których sama odwlekałam (i nadal odwlekam) decyzję o ewentualnym dołączeniu. Z jednej strony patrzymy na profesjonalnie wykonany szablon, aktywną ekipę, estetykę na poziomie, rozbudowane tło fabularne, a z drugiej patrzymy. I powiem szczerze, że żeby poczuć "coś" trzeba się prawdziwie zagłębić, usiąść jednego wieczoru z herbatą w łapie, siedzieć i czytać. Tylko - wszelkie ograniczenia umysłu zostawiamy w szufladzie, bo tutaj tego nie znajdziemy.

Z większych osiągnięć: Blog otrzymał tytuł Bloga Miesiąca Lipca na Royalogu, a poza tym - już szmat czasu dycha, a to zawsze jest najlepszą recenzją. : ) 

WYGLĄD, ESTETYKA I PREZENCJA

Muszę przyznać, że tutaj naprawdę mam wielki kłopot ze zrobieniem podsumowania. Tfu, nawet zwykłego opisu. Autorką (poprzedniego i obecnego) szablonu jest Tyks, główna administratorka bloga. Mamy szeroką paletę kolorów i tutaj można się doczepić, że nieco zbyt szeroką. W rezultacie w niektórych momentach oczy zaczynają boleć. Jest zbyt duży kontrast między jasną czcionką a ciemnym tłem w kilku zakładkach, ponadto - za dużo. Wszystko jest zrobione pięknie, artystycznie, z werwą, ale tego jest najzwyczajniej w świecie za dużo. Różne odcienie niebieskiego, fioletowego, różu, bieli, czerni, szarości, to wszystko atakuje w jakiś sposób oczy. Gdyby nie przekopiowanie materiału przeze mnie sobie materiału, prawdopodobnie czytanie każdej zakładki z osobna rzuciłabym w cholerę. Niektóre rzeczy są śnieżnobiałe, inne są szare. Linki potrafią być i białe, i czarne, i zmieniać swoje kolory na niebieski. Sporym plusem są wyjustowane opowiadanie, ale boli, że tego samego nie ma w zakładkach. Tekst w wielu miejscach jest rozlany po stronie, niespójny, gorzej - momentami po prostu drobniejsza ściana tekstu jest walnięta Capsem i oprawiona w ramkę. Tego ani się dobrze nie czyta, ani jakoś szczególnie estetycznym majstersztykiem trudno to nazwać. Zadanie swoje spełnia (zakładam, że miał przykuwać uwagę), ale powinny być do tego lepsze sposoby, niż namachanie wszystkiego wielkimi literami. Krótsze fragmenty - owszem, zdają egzamin, ale przy dłuższych wzrok zaczyna uciekać, rozmywać się, jeżeli pierdyliard literek jest takich samych, to mamy większy problem z rozróżnianiem ich. Poza tym: Certyfikat Ogarniacza dla tego, kto mi przetłumaczy oznaczony ramką tekst na koci. Rozgryzłam, że jest 11, ale w miesiącu się waham między styczniem a sierpniem. Albo: Tekst na czerwono do przetłumaczenia też na koci!


Za to za przerywniki chwalę, wielbię i kocham na wszelkie możliwe sposoby.
Jest jeszcze jedna rzecz, którą chcę oficjalnie potępić. Ja rozumiem, że administracja nie odpowiada za sposób, w jaki piszą członkowie i tak dalej, ale jednocześnie to jej zadaniem jest się upewnić, że każdy tekst, który ukazuje się na blogu, spełnia ogarnięcie, podstawy interpunkcji oraz ortografii. W niektórych opowiadaniach spacje wciskają się przed znakami interpunkcyjnymi albo brakuje ich w dialogach. Zdarzają się mniejsze bądź większe literówki, ciekawsze i mniej ciekawsze sformułowania. Mamy sporą rozbieżność, jest sporo opowiadań długich, ciekawszych, względnie poprawnych, ale są też perełki, które składają się praktycznie w samych dialogów, najczęściej źle zapisanych. Wiem, wiem, niektórzy autorzy sami wstawiają swoje opowiadania, ale zdecydowanie warto wszystkie potem przejrzeć, poprawić najbardziej uwypuklone błędy. Choćby dlatego, że rozpiętość między poziomami pisania jest naprawdę duża i nie ma potrzeby dodatkowo pozwalać jej się rozrastać, pisanie powinno być dla wszystkich zabawą, a już, jak wiemy po Tito, bardzo łatwo członkowi krzywdę tak wyrządzić. 
ADMINISTRACJA, CZŁONKOWIE, KONTAKT, OGAR

Tutaj należą się oklaski. Gdy ktoś zauważył na czacie Diki, że dialogi w opowiadaniach są źle napisane, już kilka dni później administracji zaczęła rozmyślać nad wdrażaniem poprawek w tym zakresie. Ponadto, mamy wiele dróg kontaktu (skype, doggie, howrse, e-mail, discord), społeczność jest ze sobą zżyta, ale czuć tutaj ciągłe echo wcześniejszych zawirowań z poprzednim składem administracji, niby nic, ale drobne szczególiki naprawdę mogą irytować. Przede wszystkim - brakuje stanowczości, więcej wiary w siebie i bloga ze strony 1/2 ekipy Diki. Tyks, masz naprawdę porządnie zrobionego bloga, tyłek w troki i dbaj o niego, bo to złoto być, cudowna ekipa.
Talon-pan bez żadnych zarzutów, samiec alfa z doświadczeniem w kwestiach blogowych, ojciec bloga.
Społeczność jest bardzo ze sobą zżyta, przy szukaniu ludzi do pytań praktycznie od razu zjawiły się dwie osoby (którym bardzo dziękujemy, ale durny system howrse wywalił Meian wszystkie wiadomości... ;-;), wielokrotnie wchodziłam na bloga, za każdym razem wszyscy mieli ochotę rozmawiać, nie czuć było, że jestem "obca".

Administracja wiele dla tego bloga zrobiła i nadal robi, dlatego ma prawo do kilku rzeczy gratisowo. Z kolei moderatorzy również starają się pomagać przy blogu i ułatwić nam pracę.

Ten fragment naprawdę mnie pod pewnymi względami poruszył. Przede wszystkim: Administracja na blogach najczęściej albo się nie docenia, albo chce nadmiernie jechać po przywilejach, uznając, że jest alfą i omegą. Nope, nie jest. Blogowanie to koegzystencja administracji z członkami, jedno bez drugiego nie ma najmniejszego znaczenia. Pierwsza grupa wysila ogary, komórki mózgowe, przykleja palce do klawiszy, żeby upewnić się, że druga się na nich nie zawiedzie. Na odwrót działa to podobnie, ale, nie ukrywajmy, administrowanie zabiera znaczenie więcej czasu, więcej ogaru, to już nie jest współpraca na linii odpis-odpis, tylko: odpis-event-wpis fabularny-odpis-korekta-korekta-korekta-korekta-korekta-odpis--event-zażalenia-skarga-formularz-formularz-formularz-formularz, czyli ciąg powodów, dla których doba powinna wynosić 48 godzin.
Za robotę adminom się coś należy. I nie, nie jest to równoznaczne z adminokracją, bo spędzając czas na pomocy z kreowaniem cudzych postaci, mogą mieć problemy z kreowaniem własnych. Możliwość posiadania miliardów postaci, bardziej zasadnych przywilejów i tak dalej, to zły kierunek myślenia, ale: Drobniejsze udogodnienia, możliwość wzięcia czegoś raz kiedyś za darmo ze sklepu, dlaczego nie?

Duży plus.


FABUŁA, EVENTY, DZIWNE I DZIWNIEJSZE

No, tutaj musza być oklaski, bo Diki jest jednym z bardziej rozwiniętych blogów pod kątem tła fabularnego. Mamy dwa wymiary (Ziemię i Deltę), wokół których krąży cała historia. Kilkanaście ras, różne specyfikacje, dodatkowe dookreślenia w formularzu jedynie zwiększają imersję. Stos mapek. Organizowane są wspólne czaty RPG, pojawiła się nawet gazetka deltowska!


Tutaj z jednej strony muszę bardzo pochwalić, a z drugiej nieco powarczeć. Rynek znajduje się na całkowicie osobnej stronie, jest estetyczny, prosto zrobiony, ale przy tym pozwala ogarnąć dokładnie na czym polega wymiana towarów, kupowanie, a nawet i usługa mentoratu. Wpisy fabularne, które pozwalają przy okazji usunąć nieaktywne wilki, są cudowne. Idealnie oddają aurę toczących się w historiach wydarzeń, łatwo wyjaśniają czemu dany wilk staje się niedostępny, a przy tym pojawia się dowolność w dookreślaniu własnej postaci. 

Podsumowanie

Diki jest zdecydowanie blogiem wartym uwagi. Zaczynając od tego, że to świetne miejsce, ale odradzam stawiania tam swoich pierwszych kroków. Nadmiar niektórych rzeczy może przytłaczać osób, które do tej pory nie miały żadnych powiązań z blogami PBP czy pisaniem w ogóle. Natomiast, jeżeli jesteś już na etapie, gdy pierwsze koty wylądowały za płotem, bo polecam gorąco. Tak, Diki jest specyficznym blogiem, który na pierwszy rzut oka może tak samo zachęcać, jak i zniechęcać, ale bardzo szybko można wpaść w standardowy, blogowy rytm.


50twarzyWTF u Meian, czyli: Nie błędy, kwestie do otwartej dyskusji:

Pomimo tego, że blog podzielony jest na Administrację, Moderatorów i VIPów - każdy z nas jest równy.
[WTF, pominę, że nie ma normalnych członków w tym zestawieniu [każdy VIPem?], to bloga trudno dzielić na grupy funkcji. D:]

Delta, świat o pięciokroć większy od tego, który znamy. 
[Ja wiem, ja wiem, to jest poprawnie, ale to nie zmienia faktu, że w trakcie czytania tego zdania ma się jedno, wielkie WTF. To już nie można napisać, że jest zwyczajnie pięć razy większy lub stanowi sześciokrotność naszego? Reszta tekstu jest utrzymana w raczej swobodnym stylu, dlatego nie widzę powodu, żeby tutaj wybijać czytelnika z rytmu.]

Divided Kingdom jest blogiem otwartym również dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z blogami. Nie wiesz, o co chodzi? Przeczytaj zakładkę, a w razie pytań, skieruj się do strony "🌎" gdzie administratorka odpowie na nurtujące was pytania :)
[Strony ni ma albo jestem przygłupia :C]

Tajemniczy wilki psychopata. Czai się zawsze w ciemnych miejscach. Nikt go nigdy nie widział. Za sobą zawsze zostawia nietypowe ślady, a swoje ofiary znaczy na krtani odwróconym krzyżem. Zamieszkuje stare jaskinie...
[Ej! Skoro nie widział, to skąd wiadomo, że to wilk? O.o *Wcale nie czekam na poruszającą serca historię, bo bardzo mnie on ciekawi, wcale...*]

Kryją się w najgorszych zakamarkach Delty. Ich skóra jest blada i sucha, są wychudzeni, przypominają wręcz wyglądem zombii. Magię gromadzą w ciele, przez co na plecach pojawiła im się dziwna świecąca narośl. Im więcej jej jest, tym silniejszy jest dany osobnik. 
[Trudno, żeby narośli było więcej, raczej mogła być ona jest większa lub pojawiła się w liczbie mnogiej?]

Żyją w lasach przepełnionych magią i widzą je tylko osoby wierzące nie tylko w ich istnienie, ale także starożytną wiedzę. 

[WTF, da się w starożytną wiedzę wierzyć?!]

Wilki posługują się językiem Amerykańskim (jednak nie znaczy to, że wy musicie pisać dialogi i całe opowiadania w tym języku!).
(Nie ma takiego języka, Amerykanie zazwyczaj (dialekty, nie dialekty, mniejszości etniczne, nie mniejszości etniczne) posługują się angielskim, który dostosowali do swoich potrzeb. Dlatego rozróżnia się "czysty", brytyjski angielski i angielski amerykański, ale to nadal będzie angielski.)

Nie znajduje się na niej żaden las, a jedynie jezioro, łąka oraz potulne jaskinie.
[Ja wiem, przytulne pewnie miało być, ale ja widzę w myślach taką łaszącą się do gościa jaskinie xD]

Błędy

Darkness postanowił zebrać watahy z całej Delty,[brak przecinka] oraz część zaprzyjaźnionych samotników. Prawdopodobnie nasi przywódcy będą dyskutować na temat podziału terenów oraz tego, co dokładnie stało się w ciągu najbliższych kilku dni. [jeżeli się stało, to nie mogą być najbliższe dni, bo one odnoszą się do przyszłości] 

Do niej należy wysyłać pytania, pomysły, opowiadania, uwagi[przecinek] nieobecności i formularze. 

Zajmuje się wszystkim[przecinek] co zostanie mu powierzone do zrobienia. Można wysyłać mu wszelkie zapytania, formularze, opowiadania,[brak przecinka] czy pomysły na bloga, a nawet prośbę o pomoc w znalezieniu wyglądu,[spacja]z chęcią poszpera. Wymagający, jednak bardzo uprzejmy, więc nie musisz się obawiać batów z jego strony, a "grzecznego" zwrócenia uwagi.

Aby zgłosić rezerwacje[przecinek] należy napisać do admina. Można zarezerwować imię, zdjęcia (wybrane z galerii) oraz wilka z adopcji. Należy też podać przybliżony czas przetrzymywania. Jeżeli nie wykorzystasz zdjęcia przed terminem, zostanie ono usunięte. Rezerwacje na czas nieokreślony mogą dokonywać stali członkowie WKJNu. 

Kiedy łamiesz zasadę obowiązującą na blogu, dostajesz upomnienie[przecinek] a twoja postać zostaje osłabiona. 

Administracja nie ponosi odpowiedzialności za opowiadania, komentarze,[brak przecinka] oraz wypowiedzi członków watahy na chacie, jednak jeżeli owe będą obraźliwe - postara się je jak najszybciej skasować.

Takie czystki są obowiązkowe[przecinek] a osoba, która nie napisze, zostanie wydalona z bloga. 

Wiec [wiedz] jednak, że jeżeli masz więcej niż jedną postać, musisz też poświęcić na blog więcej czasu. Jedno opowiadanie w miesiącu musi być OD JEDNEJ twojej postaci. Wiadomo - mile widziane jest jednak większa aktywność, bo czekanie miesiąc, aż ktoś ci odpisze[przecinek] może być irytujące. Postaci nie możesz współdzielić (wyjątkiem są szczeniaki, które "należą" do dwóch właścicieli). 

W przeciwnym razie nie będzie po prostu sensu wstawiać, gdyż krótkie opowiadania są..[. i spacja] nudne. 

Zanim wyślesz opowiadanie do administratora[przecinek] najlepiej przeczytaj je ze dwa razy, abyś był pewien swego i abyś [żebyś proponuję, skąd ta maniera do abyś? xD] nie popełniaj [popełniał?] banalnych błędów. 


Do opowiadań zabrania się, jednak [wywalić przecinek i jednak] wstawiać filmy z treścią pornograficzną, jak i zdjęcia przedstawiające stosunek ludzi,[brak przecinka] czy choćby nagość. Nie wstawiaj również zdjęć przedstawiających flaki. Najlepiej - ogranicz zdjęcia i filmiki. 

W opowiadaniu zabronione jest podejmowanie decyzji za inne postacie, takie jak - kochanie się, partnerstwo,[brak przecinka] czy choćby pójście do kina. 

Jak w realnym życiu - najpierw jest zauroczenie, później partner, a dopiero potem - małżeństwo. Na Delcie pełnoletność jest uznawana wraz z ukończeniem szesnastego roku życia, jednak chłopaka/dziewczynę można mieć przed ukończeniem pełnoletności (co innego tyczy się ślubów). Wystarczy zapytać się o to drugą postać w opowiadaniu.  Dozwolona jest poligamia i poligenia. 

Na śluby organizowane są specjalne chaty RPG. Oczywiście - są tańce, jedzenie, jakieś  przysięgi - w miarę ma być jak na ślubie realnym. To osoby pobierające się wyznaczają termin, a administrator może jedynie się zgodzić,[brak przecinka] bądź nie.

Dzieci tak naprawdę można mieć z wielu powodów. Adopcja, kochanie się, [brak przecinka] lub nawet gwałt. 

Jeżeli wadera chce mieć potomstwo[przecinek] musi napisać w opowiadaniu, jak dowiaduje się o ciąży. Nie trzeba pisać historii +18, jeżeli chce się mieć szczenięta. Szczenięta tak naprawdę można mieć już od..[. i spacja] powiedzmy: [wielką literą] ukończenia dwunastego roku życia (mam tu na myśli - ludzkich), jednak nie oznacza to, że wszystkie dziewczyny od razu muszą pchać wózki! 

W razie decyzji właścicieli o rozstanie [rozstaniu] się małżonków - trzeba o tym poinformować administrację, która zmienia podpunkt Mąż/Żona na "W Separacji"[przecinek]  a następnie dwie postaci[e] muszą udać się do Alphy, która decyduje o rozwodzie. 

JEŻELI PRZECZYTAŁEŚ REGULAMIN,[BRAK PRZECINKA] ORAZ ZAPOZNAŁEŚ SIĘ Z TERENAMI I FABUŁĄ, MOŻESZ JUŻ ZACZĄĆ TWORZYĆ SWOJEGO WILKA! NALEŻY WYPEŁNIĆ PONIŻSZY FORMULARZ I WYSŁAĆ GO DO ADMINISTRATORÓW WATAHY, PODANYCH Z BOKU STRONY. 

KAŻDY Z PUNKTÓW W FORMULARZU ZOSTAŁ WYJAŚNIONY TAK, ABYŚ NIE MIAŁ PROBLEMU Z WYPEŁNIENIEM GO, A JEŻELI NIE ROZUMIESZ,[BRAK PRZECINKA] O CO CHODZI W WATAHACH[PRZECINEK] KLIKNIJ NA PORADNIK. KIEDY WYŚLESZ FORMULARZ[PRZECINEK] MASZ DOKŁADNIE 48 GODZIN.

Z tej zakładki postać może zostać zaadoptowana przez innego piszącego (drobnym drukiem w formularzu będzie napisane, że została ona zaadoptowana[przecinek] a wcześniej należała do ciebie).

Jeżeli nie masz pomysłu, co można tutaj wpisać, wejdź na  stronę Cytaty.pl lub Motta Życiowe[.]

Są one podzielona na: zwierzęta/furry, ludzi,[brak przecinka] oraz istoty fantastyczne/inne.

Oprócz linku do zdjęcia, wpisz w tym podpunkcie nazwę autora. Jeżeli żadna galeria nie przypadła Ci do gustu, możesz skorzystać z kreatorów, lineartów (niektóre z nich znajdziesz w galerii),[brak przecinka] lub stronek z tapetami, które znajdziesz na tej samej stronce [kredyty].

Zezwalam  na stworzenie również postaci bezpłciowej,[brak przecinka] lub zmiennopłciowej (tz. argr - dosłownie znaczy niemęski), ponieważ żyjemy w świecie magicznym i takie osobniki u nas występują.

Ogranicz jednak lata do..[. i spacja] powiedzmy[przecinek] dwóch tysięcy [2000]. Prosiłabym o wybranie sobie wieku powyżej lat siedmiu.

Po uzbieraniu jednak odpowiedniej sumy istnieje możliwość zmiany rasy.

Podpunkt Sympatia z czasem będzie się zmieniał na: Chłopak/Dziewczyna, Zaręczony/a, Mąż/Żona, W Separacji z.., Wdowa/Wdowiec po..[.], EX.

Śmiało możesz się tutaj rozpisać,[brak przecinka] i podać jak najwięcej cech. Nie zapomnij o wadach, gdyż nie ma postaci idealnych.

HISTORIA: Podpunkt[przecinek] w którym opisujesz dzieje twojej postaci, od urodzenia, aż do czasu obecnego.

PRZEDMIOTY: Trzy, charakterystyczne dla postaci[albo tutaj przecinek, albo wywalić go po "Trzy"] przedmioty.

LOKALIZACJA: Miejsce zamieszkania [wielką]twojej postaci. Jeżeli wybierzesz jedno z Królestw zapamiętaj, że Twoja postać nie jest skazana tylko i wyłącznie na przebywanie w jednym miejscu.

BANK: Początkowo posiadasz 200[spacja]trefli

*INNE ZDJĘCIA: Twoja postać ułożona w różnych pozach,[brak przecinka] lub zdjęcia z nią związane.[spacja]Prosiłabym ograniczyć się do pięciu zdjęć.

W razie złego rozdania - admin może poprosić cię o zmianę podpunktu,[brak przecinka] lub sam odejmie ci punkty.
Można dołączyć nia[nią] do bloga i przekonać się, jak to jest pisać z innymi członkami naszej watahy. Postać ta nie ma obowiązku pisać regularnie i nie[brak spacji]traktowana jest jako prawdziwy członek bloga.

Może być uwzględniana w opowiadaniach jak NPC (zazwyczaj jest zresztą tak traktowana,[brak przecinka] albo raczej jak piszący NPC). Nie zdobywa również punktów.

Jeżeli wataha spodoba ci się po jakimś czasie, możesz zamienić tą [tę!] postać na prawdziwego bohatera i zacząć nim pisać!

Możesz go stworzyć tylko na potrzeby opowiadań. NPC stają się też wilki, które odeszły z watahy, ale zamierzają wkrótce wrócić,[brak przecinka] lub przysłużyły się blogowi (promowały go,  były aktywne i tak dalej).

Pojawiły się na „[wielką, jeżeli mówimy o planecie] ziemi” już w prehistorii i razem z innymi stworzeniami żyły i rozprzestrzeniły się po drugim świecie, w którym nie istniały magiczne zwierzęta.

Przez to pojawiły się tam wilcze pokolenia nieumiejące używać magii. W czasie[przecinek] gdy w Delcie trwało ciągłe średniowiecze, to Ziemia od pojawienia się gatunku, zwanego ludźmi[przecinek] rozwijała się w niezwykłym tempie.

Wraz z rozwojem i dotarciem do 2000 roku wilki zaczęły mieć trudności z ukrywaniem się, były zabijane, tylko po to[przecinek] by ludzie zyskali trofea, futro,[brak przecinka] lub zwyczajny spokój duszy.

Te kruche, niby bezbronne stworzenia pokazały swą potęgę, poprzez posiadaną technologię, dużo bardziej rozwiniętą niż tą[ta] na ziemi.

Z każdym rokiem jest coraz więcej mieszanek i ich liczba wziąć[wciąż] się zwiększa.

Wilki za pomocą magii powstrzymują ludzi od ataku na ich tereny.

Ziemie Delty, przez nagłe zmiany[przecinek tutaj lub wywalić poprzedni] zaczęły odczuwać głębokie cierpienie, źródło magii, czyli wieczna studnia, znajdująca się głęboko pod ziemią[przecinek] wybuchła z ogromną siłą[przecinek] niszcząc królestwo Qan'rat, pozostawiając po nim tylko pył i dom dla najbardziej plugawych stworzeń.

Zapanował pokój,[brak przecinka] na następne tysiąc lat.

Z miłych towarzyszy, mogą stać się w bezlitosnych wojowników.
[Brak przecinka po towarzyszy + bez "w" + bezlitosnymi wojownikami.]

Nadal posiadają okrutny[przecinek] bestialski spryt, który może stanowić zaskoczenie dla nieprzygotowanych.

Oczy tych stworzeń są przeróżne, od przenikającej żółci po bestialską czerwień, niemrugające i niezdolne do odzwierciedlania innych emocji jak [niż?] głód.

Jednak niecałe królestwo należy do tych czworonogów, w lasach na północy można znaleźć elfy, a w Quenta'Lu, górze na zachodzie[przecinek?] krasnoludy.

Królestwo Środkowe, Assyrio[przecinek] jest najpilniej strzeżone i działa na nim największa magia. Na nim ukryty jest drugi portal, który pozwala każdemu wejść [przejść do innego wymiaru?] na inny wymiar...

Często wiele stworzeń nadużywa ten dar i przenosi się na nią, by siać zamęt i chaos pomiędzy zwykłymi ludźmi. [WTF, tutaj kompletnie nie wiem co i jak.]

Odkąd mgła, która zasłaniała ludziom widok na magiczne istoty, została zniszczona, coraz więcej osób zaczyna wierzyć w istnienie takich stworzeń jak minotaury, khajiit[brak przecinka], czy inne bestie jakby żywcem wyjęte z mitów.
  
Delta - wymiar podzielony na sześć Królestw, na których można znaleźć zarówno fantastyczne zwierzęta, znane do tej pory tylko z mitologii, magię oraz najnowsze cuda techniki, które [których] nie znajdziesz nawet na równoległym do Delty wymiarze - Ziemi.

Mamy dostęp również do tej planety, zawładniętej przez ludzi, jednak tak naprawdę..[. i spacja] po co mamy do niej wracać? 

DOSŁOWNIE - KRÓLESTWO W LABIRYNCIE. ALE ZA TO JAKIM LABIRYNCIE! MIESZKAJĄ W NIM ISTOTY POMNIEJSZYCH MAGICZNYCH GATUNKÓW
[istoty pomniejszych magicznych gatunków? Ja wiem, wiem, ale to i tak nie brzmi lepiej xD]

LABIRYNT TO ICH SCHRONIENIE[brak przecinka], I NIE DOPUSZCZAJĄ DO JEGO ŚRODKA OBCYCH.

NAJMĄDRZEJSI Z NICH ZNAJĄ NA PAMIĘĆ KAŻDY ZAKAMAREK KAŻDEGO KORYTARZA. LABIRYNT ZMIENIA SIĘ CO DWIE DOBY NA JEDNĄ Z SEKWENCJI: A, B, C[brak przecinka], LUB D.

OBOK DRZEWA JEST STRUMIEŃ CZYSTEJ JAK ŁZA WODY.[zgubiona spacja]W DRZEWIE ZNAJDUJE SIĘ TEŻ DRUGI PORTAL DO INNEGO WYMIARU

Potrafią się znakomicie skradać,[brak przecinka] i występują w całym labiryncie. Nie są groźne, jeżeli nakarmi się je mięsem i wypowie hasło.

W zapadniach znajdują się kolce,[brak przecinka] albo jadowite zwierzęta.

Zakładka przeznaczona dla osób po raz pierwszy mających styczność z takim blogiem,[brak przecinka] bądź tych, którzy nie zrozumieli wiele z fabuły.

Nie wahajcie się zadawać nam pytań na temat reali[ów] watahy. 

Niedozwolone jest tworzenie hybryd, chyba[brak przecinka], że administrator wyrazi zgodę.

Od wilków ziemskich różnią się nietypowym umarszczeniem, wielkością,[brak przecinka] oraz niespotykanymi u typowych przedstawicieli tego gatunku dodatkami (rogi, skrzydła, dodatkowa para łap i tak dalej).

Potrafią porozumieć się ze zwierzętami, ale opanowały również język ludzki (dla nich każda wypowiedź dowolnego człowieka,[brak przecinka] czy pochodzącego z Korei[przecinek] czy z Ameryki brzmi dokładnie tak samo). P

Potrafią posługiwać się magią, przechowywać jej energię w różnych miejscach,[brak przecinka] oraz dzielić się nią z innymi stworzeniami. Każdy z nich posługuje się językiem starodeltowstkim[przecinek] rzucając swoje zaklęcia, jednak nie muszą wymawiać słów na głos. Słyną ze swojej mądrości.

Zwykle zamieszkują Imperium,[brak przecinka] bądź też Assyrio.

Wchodząc przez portal[brak przecinka] lądujemy w Stanach Zjednoczonych, dokładnie w Nowym Yorku.

Na Ziemi ludzie widzą całą magię, którą wykorzystujemy (możemy się nią posługiwać)[przecinek] jednak pojedynczych "przedstawicieli tego gatunku" opowiadających o tym, jak skrzydlaty wilk rozpier..[. i spacja]rozwalił jego samochód, zwyczajnie biorą za wariatów (my jednak wolimy nie ryzykować i nie używamy magii nawet w obecności jednego człowieka).

Delta zaś to nasz wymiar magiczny [uwaga - nie we wszystkich królestwach można posługiwać się magią!][przecinek] w którym występują magiczne istoty,[brak przecinka] oraz zwykli ludzie[przecinek] którzy wiedzą o naszej magii i raczej nie mają nic przeciwko.

Obecnie panuje rok 159 Ery Trzeciej.[spacja]Inne wymiary nie zostały jeszcze odkryte.

Pierwszym w nich to Ether[przecinek] w którym po przejściu pokuty w Hadesie

Nie wszystkie jednak trafiają do niego po przejściu Hadesu. Część z nich dostaje "drugą szansę" i wracają [jeżeli dostają, to wraca] z powrotem na ziemię (poprzez reinkarnację). Nie wiadomo do końca,[brak przecinka]jaki jest Ether[przecinek] ale ponoć jest pełen cudów.

Ani ucho nie słyszało[przecinek] ani oko nie widziało jak wspaniałe są w nim rzeczy. 

Wbrew pozorom na Delcie posługujemy się..[. i spacja]językiem angielskim

Nie chcemy, by nasza grupa stała się despotyczną watahą, [w lub którą] której Alpha rządzi żelazną łapą, trzymając wszystkich za mordy.

Duży, co chwile zmieniający kolor.[spacja]Został odbudowany i jest pilnie strzeżony na przemian przez wilki z WKJNu oraz minotaury i niedźwiedzie.

Na [w lub na tej ziemi] tej dolinie znajduje się zamek Rivangoth, a wokół niego wioska.

Jest to teren otoczony prawie ze wszystkich stron górami krętymi,[brak przecinka] i ciągnie się do dwóch największych lasów na terenie WKN. Przez dolinę przebiega rzeka. Is'Mord -[spacja]Dawniej siedziba wilków z WZ, obecnie została z nieznanego powodu opuszczona. 
             
Ludzie nie wpuszczają obcych do osady,[brak przecinka] i są bardzo nieufni. Kolonia znajduje się kilometr od murów Imprium, a jej baza mieści się w starej, zniszczonej osadzie.

Czarny Bór - las, w którym spotkać można członków kolonii Perła. Las obfity w zwierzynę..[. i spacja] tylko mocno zmutowaną.

Zadania - dotyczą one stworzenie grafiki na blog, zaproszenia kogoś,[brak przecinka] lub wysilenia swojej półkuli i wysłanie  pomysłu na jakiś ciekawy dodatek dla bloga! 

Stwórz awatar na howrse promujący nasze kochane Divided Kingdom[. uciekła] Nagroda: 150 monet

3~Zwykły dzień, zwykłe polowanie. Wszystko jest tak jak zawsze, nic nowego. Jednak w pewnej chwili zostajesz zaatakowany przez… [małą literą]Smoka. Rozjuszona bestia najpierw chce cie wyeliminować, jednak po chwili zmienia swój cel. Kradnie rzecz, która jest dla ciebie bardzo cenna. Czy wyruszysz za smokiem[przecinek] by odzyskać swoją własność?

8~Zostajesz niesłusznie oskarżony o popełnienie zbrodni. Masz dwadzieścia cztery godziny na znalezienie dowodów, które cie[ę, ogonek uciekł] odciążą. Uda ci się?

9~Ktoś rzucił ci wyzwanie, a ty, w obronie swojego honoru[przecinek] postanowiłeś je przyjąć. 

22~Zostałeś porwany przez piratów. A diabli wiedzą[przecinek] skąd ich właściwie wiatry przywiały, choć zdaje się... że nie z tej rzeczywistości. Chcą cię sprzedać na targu niewolników w kraju, o którego istnieniu nigdy nie słyszałeś i prowadzą statek na otwarte wody. Niestety, dla nich[przecinek] w miejscu, w którym powinien być ich port, nie ma go. 

Trafiłeś właśnie do LorogCity, jedynym miejscu [jedynego miejsca], gdzie spotykają się przedstawiciele wszystkich gatunków. 

Upadli - osoby, który powróciły do świata żywych,[brak przecinka] lub w ogóle nie opuściły swojego ciała.

Zwykle Upadli powracają, aby móc zemścić się na swoich prześladowcach,[brak przecinka] lub zabójcach.

Anioły - istoty, które postanowiły zmienić swoje życie i zamiast służyć w Eterze, przeniosły się do świata śmiertelników. Rasa ta wbrew pozorom nie jest tak do końca niewinna, jak z pozoru może się wydawać.

Posiadają da[r] zmiennokształtności i przystosowania się do różnych środowisk.

Cienie -  istoty zrodzone z mroku, posiadające duże[y] wstręt do światła i czające się w ciemnościach.

Ich tereny są najważniejsze, nawet jeśli jesteś przyjacielem, wchodząc bez pozwolenia na ich ziemie[przecinek] możesz prędko stracić głowę,[brak przecinka] lub trafić do lochów, z których jeszcze nikt nie uciekł. 

Wiele wróżek jednak oszalało podczas zniknięcia magii, gdy ludzie pojawili się na Delcie, przez co atakują każdego [przecinek]kogo spotkają, jednak nie są zbyt groźne, chyba że stoisz,[brak przecinka] w miejscu, gdzie łatwo sprowadzić lawinę. Reszta osobników jest neutralna i jest bardzo nieufna, po wybuchu "serca" Delty,[brak przecinka] wolą żyć z dala od innych ras.

Niegdyś [małą?]Ci nieszczęśnicy byli elfami, jednak przez to, że nie opanowali głodu magii, pragnęli jej coraz mocniej i się od niej uzależnili.

Kiedy je spotkasz[przecinek] będą prosić Cię o przysługę, byś zakończył ich męki w postaci nieskończonego pragnienia magii

Aby pokonać NPC[przecinek] musisz być od niego silniejszy w minimum pięciu umiejętnościach.[spacja]Walczyć należy w opowiadaniu, które zawiera minimum trzysta słów. 
Opowiadanie o pokonaniu bestii należy zatutu[ł]ować: "Od <Imię wilka> "Walka z <nazwa poszczególnego NPC>["]. 

Nikomu jak dotąd nie udało się wymknąć tej olbrzymiej poczważe [rz, bo poczwara], jednak legendy o niej krążą po całym Nowym Yorku.

Pojawia się chwilę przed tym, gdy zachodzi słońce, by żebrak [zebrać?] krwawe żniwo, które przez większość ludzi uważane jest za rozproszenie światła zachodzącego słońca. 

Zdaje się, że ów jegomość przybył do nas przypadkiem z jakiegoś innego świata, na [w] którym od tysiącleci panuje wojna. Właściwie, to wydaje mu się, że wojna wciąż trwa, co widać po jego zachowaniu. W żaden sposób nie można przemówić mu do rozumu. On po prostu chce zabić wszystkie wilki, które najwyraźniej uważa za wojowników Klonmela (kimkolwiek on[przecinek] u diabła[przecinek] jest).

Matheo wyszedł wieczorem z hotelu, a następnego ranka... znaleziono [go lub został znaleziony] w jeziorze, pod grubą warstwą lody. 
Matheo aktualnie za [na] co dzień zajmuje się wciąganiem i topieniem ludzi oraz wilków. Nie jest podatny na magię. 

Istota jest jakby... połączeniem pluszowej maskotki i człowieka oraz latarni morskiej, a jej światło jest zabójc[z]e. 

W tej zakładce znajdują się postacie, które w każdej chwili możesz zaadoptować. Są to wilki wygnane za brak pisania opowiadań,[brak przecinka] lub wilki osób, którzy dobrowolnie je tu oddały. 

Blogi RPG (Role-Play-Game) polegają na stworzeniu postaci, a później kierowaniu jej losem, poprzez pisanie opowiadań z innymi członkami,[brak przecinka] lub samym sobą (u nas często opowiadania nazywamy historiami).

Poznawanie nowych, ciekawych ludzi

Zapamiętaj, żeby przed dołączeniem do bloga przeczytać regulamin,[brak przecinka] oraz fabułę. Kiedy już to zrobisz, możesz wziąć się za stworzenie postaci. Wystarczy, że wypełnisz formularz (skopiuj go, wklej do programu np. Word, wypełnij zgodnie ze wskazówkami. Wypełniony formularz znowu skopiuj i wklej na pocztę na e-mail/doggi/howrse, a potem wyślij do jednego z administratorów.[)]

Do głowy przychodzą mu różne dziwne pomysły, jak na przykład zrobienie ze swojego brata różowego jednorożca ([brak spacji] jednorożce są fajne ^^)[.] Do miłości nie jest zdolny, ponieważ boi się odrzucenia ze strony drugiej osoby.

"Cichaj! Przeprowadzam fotosyntezę"[.]

Nic[przecinek] co jest delikatne[przecinek] nie wytrzyma przy niej dłużej nic[ż] pół minuty, ewentualnie aż CAŁĄ minutę. 

2 komentarze:

 1. Joł człowieku powiem ci tak. Ten blog moim zdaniem nadaje się dla początkujących, wiem to, bo sama niedawno dołączyłam do DiKi. Bardzo mi się podoba cały jego kształt, chodź, powiem tak, że na początku było troszkę trudno zrozumieć kształt istnienia, ale po rozmowie z członkami i napisaniu z nimi paru opek, powiem, że to ciekawy blog. Wszyscy są tam jak jedna rodzina, co jest wspaniałe.

  A z innej beczki, mówisz o błędach w tekście, a sama w tym masz ich sporo, nawet piszesz „ (brak przecinka)” a przed nawiasem jest przecinek. Możliwe, że, to usuniesz, bo jaki „krytyk"lubi być krytykowany.

  Życzę miłego dnia;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam!

   Wizja recenzenta zawsze będzie wizją subiektywną, mam natomiast nadzieję, że dalej będziesz równie dobrze na blogu się bawić. : )

   (brak przecinka) zaznaczam w miejscu, gdzie przecinek powinien zostać usunięty.
   (przecinek) zaznaczam w miejscu, gdzie powinien się on pojawić.
   Podobnie jest z brakującymi kropkami i uciekającymi spacjami, które również zaznaczam w nawiasach. (Brak spacji) = spacja jest, ale powinna zostać usunięta.

   Jeżeli masz jakieś porady odnośnie zaznaczania tego rodzaju machlojek w tekście, ogarniania, zapisu dialogów, zmiany składni - będę wdzięczna za podrzucenie.

   Krytyk, który lubi być krytykowany, pozdrawia. :P

   Usuń